Archiwum
[ zobacz księgę | dopisz do księgi ]
Pogoda Kraków z serwisu
niedziela, 15 stycznia 2017
(...)

To także barwne przywołanie czasów gorącego jazzu i zimnego szampana, gdy kobiety były tak egzotyczne i wymagające, jak kwiaty z oranżerii, zaś życie stawało się zbyt szybko zbyt wygodne. 

Kobieta jest jak chupacabra. Zapoluje na faceta, zaczai się, schwyta, obedrze ze skóry, wypije krew, obgryzie mięso, wyssie duszę. A kości spopieli i rozrzuci popiół, żeby żadna inna nigdy nie mogła go odnaleźć. Już słyszę ten poszum sprzeciwu, że nie, że nie tak, że nieprawda. To prawda, czy kto widział kiedy chupacabrę?! A najgorsze w tym jest to, że się wyprze wszystkiego, bo przecież nikt nie widział jak to zrobiła. A robi to po cichu, pod osłoną nocy, w odosobnionym miejscu. Ślady jakie zostawia, są niezauważalne, nie do wykrycia. Kobieta nie unicestwia mężczyzny cały czas, robi to okresowo, kiedy już jej się ten znudzi, kiedy już wystarczająco się nim pobawi, kiedy zapragnie odmiany. Wtedy morduje, zaciera ślady, przybiera ludzką postać i odławia kolejna ofiarę. I tak w kółko, do końca świata i jeden dzień dłużej.

18:56, bezpodstawnie , pieprzenia
Link Komentarze (8) »
niedziela, 08 stycznia 2017
"Jestem za a nawet przeciw"

Vladimir McCrary

Tak sobie myślę, kto jest prawdziwszy, ten, który wyrazi głośno swój niepochlebny pogląd na jakiś drażliwy temat, może to być aborcja, czy uchodźcy, czy religia. Czy ten, kto broni takich poglądów śmiesznymi metodami. Bo weźmy na przykład taki przypadek: bardzo lubię zwierzęta, no to dokarmiam ptaki zimą, kupuję zwierzakom ze schroniska żarcie, lub daję stare koce jeśli tylko jest zbiórka – robię cokolwiek, coś, co mieści się w granicach moich możliwości. Nie bębnię jednak wszędzie o tym, jak to wywiesiłem skórkę od słoniny dla sikorek. Są tez innego typu pomagacze zwierzętom, otóż publikują gdzie się da, drastyczne foty skatowanych zwierząt, poprzez ‘udostępnij’. To nie jest metoda na pomoc zwierzętom, to nie pomaga tym biednym braciom mniejszym, tylko sprawia, że ludzie wrażliwi, którzy nigdy takich rzeczy by nie zrobili – ‘chorują’. Taka akcja nie powstrzyma też kutasa, który takie rzeczy robi. Podobnie z uchodźcami, jesteś za przyjmowaniem i pomaganiem uchodźcom, bo to w końcu ludzie, kobiety z dziećmi – pomagaj. Weź rodzinę do siebie, wpłać pieniądze, pewnie są gdzieś jakieś fundusze dla uchodźców, daj ciuchy, jedzenie, zatrudnij u siebie w firmie, a nie pierdol o tym np. na fejsie przez ‘udostępnij’ jakiś artykuł o uchodźcach i nie czuj się lepszy POPIERAJĄC. Podobnie jak z wyborami, nie poszedłeś zagłosować, to wygrał PIS i nie pierdol jaki zły, tylko zbieraj siły i na następne wybory idź! Tylko czyny się liczą, nie pierdolenie i pokazywanie siebie miłosiernym samarytaninem, chrześcijaninem, katolikiem – dobrym takim, że aż się rzygać chce. Oczywiście siedząc w wygodnym fotelu, przed swoim wypasionym lapkiem, w cieplutkim, elegancko urządzonym gabinecie, popijając drogiego drinka.

16:49, bezpodstawnie , pieprzenia
Link Komentarze (5) »
środa, 07 grudnia 2016
To prawda.

Ω

 

Jem zwierzęta… Ryby, ptaki, świnie, krowy, króliki i takie tam, z mięsa. Lubię jeść mięso. Jem też warzywa, owoce i różne inne rośliny. Nie wstydzę się tego, co jem. Nie sądzę, że zjadłbym jakieś zwierzę, które sam wykarmiłem. Nie mogę być hodowcą, mogę tylko być konsumentem. Nie sądzę, żebym zabił żywe zwierzę, w celu zjedzenia go. Zabijałem tylko owady (mole, muchy i inne insekty). Mogę oprawić każde zwierzę, oskórować, wypruć z niego flaki - pod warunkiem, że będzie już ukatrupione. Sądzę, że zabiłbym człowieka, który chciałby skrzywdzić kogoś z moich bliskich. Nie wahałbym się. Można powiedzieć, że oprawiałem ludzi. Nie, nie w ramki, a na zajęciach z anatomii w prosektorium. Można to ująć inaczej, że pracowałem na preparacie (prowadzący zajęcia mawiał, że PREPARATY są bezpieczne, gdyby ktoś obawiał się, jeśli ma chorego, lub dziecko w domu). Widziałem dużo zwłok i kawałki ludzkich ciał – tak, wyglądały jak zbezczeszczone, sprofanowane. W prosektorium majestat śmierci umiera. Jakoś rozwiewa się w oparach formaliny.  

Jestem wrażliwym człowiekiem, boleję nad cudzym nieszczęściem, boli mnie krzywda ludzi i zwierząt. Nienawidzę chamstwa, buty, blichtru. Nie godzę się z okrucieństwem, psychopatycznym zachowaniem, mordem. Nie mogę patrzeć na prymitywizm, obłudę, zakłamanie, głupotę. I kurwa nie pozwolę wciskać sobie żadnych kitów, ani narzucać obcych mi poglądów. Chcesz mnie nadal znać?

21:15, bezpodstawnie , pieprzenia
Link Komentarze (25) »
niedziela, 27 listopada 2016
Przed świtem.

Φ

Obudziłem się jak zwykle przed świtem – o tej porze roku to bardzo wcześnie. Ciemno, wydawał się środek nocy. Targało mną poczucie jakiegoś żalu, jakiegoś niespełnienia. I oto nad ciałem swym duszą własną wiszę JA – dwoisty w swej naturze. Cisza dookoła i ciemność - a ja widzę. Widzę jak miotam się od urodzenia, jak szarpię sam ze sobą, jak nikogo nie słucham. Odrywam od siebie autorytety jak zbędną i niechcianą obcą skórę – odrzucam byle dalej ode mnie. Obnażonym oglądam siebie, bez tej cudzej skóry. Jak na dłoni widnieją wszystkie moje moce i słabości. Jest ich tyle samo, mieszają się ze sobą, jedna moc, przechodzi w słabość, a ta zaś w kolejną moc. Jakbym gotował się w pierwotnym garze zalet i wad ludzkich, ich wartości, lęków i głęboko skrywanych namiętności – czasem chorych. Czas wtedy, nad ranem, w ogóle nie istniał, a po jego niebycie, nie wiedziałem już co dobrem, a co złem mam rozumieć. Nie było barw, a jakbym je widział dokładnie, jak to we śnie bywa, że coś jest a wcale tego nie ma. Nigdy tak naprawdę mnie nie było – dociera to w końcu – w tym tylko ciele i na tym tylko świecie. Rozumiem przestrzeń więcej niż trzy wymiary! Więcej niż czwarty wymiar – oś czasu! Rozumiem wszystko, bo wszystko nie ma już takiego znaczenia. Już wiem czym jestem ja jako ciało i wiem kim jestem ja jako dusza. Wzrok odzyskuję powoli, jak i inne zmysły.

07:47, bezpodstawnie , pieprzenia
Link Komentarze (6) »
środa, 26 października 2016
Przepis na sławę i karierę.

muzyczka

 

Tak sobie pomyślałem… Może stać się sławnym, zrobić oszałamiającą karierę, albo coś w tym stylu. Potrzeba tak niewiele…

1.    Zrobić se jakiegoś instagrama, czy tam twittera

2.    Cyknąć se kawałek dupy na tle czegoś tam, nieistotne

3.    Wstawić taką fotkę na rzeczonego instagrama, albo innego twittera

4.    Czekać aż będą lajkować.

To Tyle, tylko tyle teraz wystarczy. Nie potrzeba być ani pięknym, ani zgrabnym, ani bogatym, ani utalentowanym, a na pewno nie trzeba być mądrym. Wystarczy mieć jakąś kretyńską stronkę, internet i telefon. Byłbym zapomniał, jeszcze trzeba być pozbawionym samokrytycyzmu i mieć wysokie mniemanie o sobie.

17:33, bezpodstawnie , pieprzenia
Link Komentarze (26) »